magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

MEDZICENTRUM IV. o nových prístupoch tvorby vo verejnom priestore
@ Kultúra -> Podujatia      Jul 24 2013 - 08:20 GMT

Od 19. do 27. júla sa vo viacerých výmenníkoch zrealizuje projekt MEDZICENTRUM IV. Cieľom organizátorov je pomocou obyvateľov skúmať jednotlivé mestské prostredia a ich problematiku. “Naším zámerom je vytvoriť intervencie reagujúce na priestory kultúrnych bodov, vytvárajúce koreláciu s návštevníkmi a stimulujúce ich vzťah k mestu,” povedala autorka projektu Nina Šošková. Pomôcť by pri tom mali viacerí vizuálni umelci zo Slovenska a Čiech. Prostredníctvom otvorených diskusií, komentovaných potuliek mestskými časťami Košíc, odborných prednášok na tému “public art” či Pecha Kucha Night vol. 27 umelci oboznámia verejnosť so svojimi prístupmi k tvorbe vo verejnom priestore. Výsledkom projektu bude autormi komentovaná prehliadka vo Výmenníku Štítová.

MEDZICENTRUM IV. (SPOTs 2013) je public-artový projekt, ktorý bol doposiaľ koncipovaný pre kultúrne centrá vybudované v dvoch slovenských zastávkach železničnej siete: Banská Stanica contemporary v Banskej Štiavnici (2010, 2012) a Stanica Žilina Záriečie _ kultúrny uzol v Žiline (2011). V roku 2013 vzniká projekt v spolupráci s projektom SPOTs vo výmenníkoch, ktoré sú kreatívnym priestorom pre kreatívnych ľudí. Projekt SPOTs je jedným z kľúčových projektov Košice 2013 - Európskeho hlavného mesta kultúry.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606