magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

AUSTRIAN DESIGN v "ježkovi"
@ Kultúra -> Výstavy      Jun 13 2013 - 06:20 GMT

Pavilón White noise na Námestí osloboditeľov, ktorý ľudia poznajú ako ježka, sa rozsvietil do krásy vďaka svetelnej inštalácii, ktorá dopĺňa dizajnérske produkty od rakúskych tvorcov. Výstava predstavuje rakúsky dizajn v spojení s architektúrou. Nevšedné spojenie tridsiatich objektov a kolekcií pod strechou pavilónu prezentujú rakúskych dizajnérov a spoločnosti, ktoré sa zaoberajú priemyselným a interiérovým dizajnom.

Javiskom výstavy AUSTRIAN DESIGN – prekvapivo geniálny je mobilný pavilón kultúry a umenia White noise od rakúskej skupiny architektov Soma Architekten, ktorá navrhla aj kórejský pavilón v rámci minuloročnej Svetovej výstavy v juhokórejskom Yeosu. White noise bol pôvodne navrhnutý pre Salzburské bienále 2011. Zvláštna konštrukcia objektu vďaka svojmu tvaru pripomína ježka.

Objekt svojim nezvyčajným tvarom vzbudzuje zvedavosť Košičanov už od polovice mája. Prvýkrát ho v meste využili počas festivalu USE THE CITY. Láka do svojho zaujímavého priestoru a podnecuje k diskusii o architektúre, dizajne a umení. Vytvára ideálne prostredie pre prezentáciu aktuálnych konceptov rakúskeho dizajnu vo svetle reflektorov.

Výstavu v pavilóne od rakúskeho architektonického štúdia SOMA Architekten pripravilo EHMK – Košice 2013, n. o. v spolupráci s Rakúskym veľvyslanectvom v SR, Rakúskym kultúrnym fórom a Advantage Austria. Potrvá od 6. do 28. júna v čase od 10:00 do 18:00 hod.

Veronika Cholewová

 

Zdroj http://www.kosice2013.sk/jezko-otvoril-dvere-do-rakuskeho-domova-dizajnu/

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606