magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

MULTIKULTÚRNY POLIEVKOVÝ FESTIVAL
@ Kultúra -> Podujatia      Oct 10 2012 - 04:28 GMT

Vyvrcholením festivalu Rozmanitosť bude Polievkový festival, ktorého hlavnou myšlienkou je spojiť Košičanov a menšiny žijúce v Košiciach a dať im všetkým možnosť prezentovať sa pred množstvom ľudí špecifickou polievkou a rôznorodým sprievodným programom, a to v sobotu / 13.10. / od 12:00 – Ryba Anička

Súťaž o Zlatú lyžicu festivalu

Počas Polievkového festivalu budú ľudia hodnotiť jedlo pomocou hlasovacích lístkov a spoločne s porotou, na ktorej čele bude známy šéfkuchár Jaro Židek, určia víťaza, ktorý získa symbolickú „Zlatú lyžicu“ a cenné dary od sponzora festivalu Tesco – Obchodný dom Košice. O 12:00 otvoríme brány Ryba Anička, kde na Vás budú čakať takmer tri desiatky polievok zo celého sveta. V drevených stánkoch, kde budú účastníci servírovať chutné polievky, Vám zároveň aj radi predstavia svoju kultúru, kto sú alebo čo robia. Vstup je voľný, každý môže prísť a vychutnať si bohatý hudobný a tanečný program, ale nato, aby ste sa zúčastnili degustácie a hodnotenia najlepšej polievky festivalu, budete si musieť kúpiť 3-eurové konzumné, ktorého súčasťou bude hlasovací lístok a pre prvých 200 „degustátorov“ aj malý darček od organizátorov festivalu.

Za zakúpené konzumné budete môcť ochutnať takmer 30 polievok a prostredníctvom toho spoznať aj rozmanité kultúry. Upozorňujeme, že množstvo polievky je obmedzené, tak sa príliš nezdráhajte a príďte medzi prvými. O 17:30 vyhlásime výsledok polievkovej súťaže, ale program pokračuje minimálne do 20:00.

Začiatok polievkového festivalu bude sprevádzaný hudobnými a tanečnými workshopmi a predstaveniami z celého sveta.

V tanečno-hudobnom stane Vás bude čakať:
12:00 Hudba Hare Krišna
12:30 Perzský / indický tanec – Orientálna tanečná skupina Soraya
13:00 Spev Karpatsko-nemeckého zboru Nachtigall
13:30 Brazílsky tanec a bojové umenie – Copeira Oxumare
14:00 Klasické egyptské brušné tance – Orientálna tanečná skupina Soraya
14:30 Židovský tanec – Tanečný súbor Yocheved
15:00 Samba a Salsa show – Salsa Caliente
15:30 Škola salsy a zumby – Salsa Caliente

Na malom pódiu Vás zabaví:
13:30 Etnobubnová škola Rytmika

Hlavný stage s koncertami world music:

16:00 La3no Cubano
- multižánrová slovenská kapela, fungujúca od roku 2005. Spočiatku išlo o zoskupenie perkusionistov, hrajúcich rytmy z celého sveta – africké, latinsko-americké, arabské, cigánske, balkánske, drum&base či funky. Postupne sa k nim pridávali melodické nástroje (husle, klávesy, saxofón či basgitara) a vyprofilovala sa tak súčasná plnokrvná zostava. La3no Cubano je dobre namiešaný worldmusic koktejl so sviežou príchuťou slovenského folklóru. Vystupujú v kluboch po celom Slovensku, hrali tiež na mnohých hudobných festivaloch ako Eastethic, Uprising, Grape, Podhájska či Dni Petržalky.

17:30 Al-Yaman
- pražská kapela prináša originálnu fúziu orientálnej melodiky s novými prvkami tanečnej hudby. Zvuk kapely je spojením akustických nástrojov s elektronikou a mieša sa tu aj vplyv štýlov ako dub, trance, ambient, bhangra a ďalšie. Prúd arabského vplyvu do skupiny Al-Yaman prináša speváčka Ashwaq Abdulla Kulaib z Adenu. Tá v roku 1990 odišla z Jemenu do Prahy, kde spolupracovala napríklad na známom hudobne projekt Cartonnage.

19:00 KAL Band
- známa rómska kapela z belehradského predmestia, ktorú vedie výnimočný Dragan Ristić. Ich hudobný štýl kritici nazývajú Rock’n’Roma. Od roku 2006, kedy začali svoju kariéru, až po súčasnosť, kapela odohrala viac ako 400 koncertov, vystupuje na najdôležitejších miestnych, európskych, ale aj svetových festivaloch a zaznamenala pozoruhodnú kariéru v Európe. Možno by stačilo povedať, že kapela hrala na festivaloch ako je Roskilde v Dánsku, Fusion Festival v Berlíne, Pepsi Sziget v Budapešti, EXIT v Novom Sade a absolvovali niekoľko turné v USA. Producent oboch ich albumov je Mike Nielsen známy tiež spoluprácou s najväčšími svetovými hudobnými zoskupeniami ako Underworld, Snow Patroll, The Cure či Jamiroquai. Ich album bol na vrchole prestížneho World Music Chart Europe.

Zdroj:http://www.spots.sk.
 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606