magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Festival Street Art Communication 2012 – Nové mesto
@ Kultúra -> Podujatia      Aug 21 2012 - 06:00 GMT

Všetko o čo ide, je vytvoriť trvácnu verejnú galériu. TRVÁCNU. Jednoduché. Festival, ktorý oživí verejný priestor 50. ročného sídliska Terasa pracuje s témou Nového mesta¹. Umelci (od Brazílie po Ťahanovce) od 13. - 24. augusta 2012 “opravia” staré fasády blokov a vytvoria tak jedinečnú pouličnú galériu, ktorá doplní estetický charakter sídliska. Claudio Ethos, Erica Il Cane, M-City, Tone, Pener, Point, Cart1, Phlegm,Juraj "serwo" Hubinský, Dzive, Fiasko, Irk, Šymon Klíman, Koin, Fuzana, Betakaroten, Kubriel, Santiago, Rado Repický - mená, ktoré sa podpíšu pod tohtoročný Street Art Communication 2012 - Nové mesto. Enjoy!

¹ Nové mesto je pôvodný - nikdy však nepoužitý - názov sídliska Terasa. Sídliska, ktoré bolo v 60. rokoch vystavané po rozhodnutí vlády postaviť najväčšie slovenské železiarne v Košiciach. V súčasnosti ju obýva vyše 40 000 ľudí roztrúsených na 5,32 km² ploche. Územie je rozdelené do 8. územných celkov - Lunikov (čitaj ako počuješ), ktorých charakter dopĺňajú vzácne soc real súsošia, administratívne budovy, parky, tráva a starí ľudia.

Projekt SPOTS

Projekt SPOTs zapája obyvateľov a umelcov do skrášľovania sídliska už dlhší čas, spoločne sme premaľovali fasády Výmenníka Obrody a revitalizovali verený priestor v okolí. Street Art Communication od nás získali pre tentoročný festival priestor pre zázemie festivalu, pomoc pri komunikácii s obyvateľmi a pri získanie potrebných povolení.

Tešíme sa, že vďaka spolupráci s festivalom SAC dostane Výmenník Brigádnická novú tvár. V priestoroch výmenníka bude inštalovaná výstava zo SAC a zároveň aj mapka s tvorbou tohtoročného festivalu pre ľudí, ktorí zmeškajú pouličnú vernisáž."


Tomáš Čižmárik

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606