magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Výstavy na magistráte
@ Kultúra -> Výstavy      Jan 09 2012 - 12:08 GMT

V závere minulého roka sa vo foyer košického magistrátu uskutočnila vernisáž výstavy Premeny môjho mesta. Košický lesník a fotograf Ladislav Kočik na nej prezentuje 260 dvojíc fotografií, na ktorých porovnáva historické zábery Košíc, starých niekedy aj vyše storočia, s pohľadmi súčasníka. Tejto záľube sa venuje už niekoľko rokov, pričom sa snaží o maximálnu presnosť nielen uhla záberu, ale aj presnosť kompozičnú – ak je napríklad na historickom zábere električka, trpezlivo čaká, aby aj na tom súčasnom bola jej dnešná nástupkyňa. Návštevník tak má možnosť vskutku nevšedného porovnávania premien, ktorými Košice v plynutí času prešli.

V priestoroch Kancelárie primátora je od jesene minulého roka nainštalovaná expozícia obrazov s tematikou nášho mesta, ktoré vznikali počas Košických medzinárodných plenérov výtvarníkov. Obrazy darovalo mestu Občianske združenie K – ART, ktoré tieto plenéry organizuje. Výstavy na košickom Magistráte sa stávajú tradíciou, ktorú vlani odštartovala prezentácia života a diela Björnstjerne Björnsona, významného nórskeho zástancu národnostných práv Slovákov.

ZDROJ: Ing. Ján Mičovský, CSc. - referát marketingu, kultúry a styku so zahraničím

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606