magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Východoslovenská galéria uvádza Cités
@ Kultúra -> Výstavy      Dec 14 2011 - 05:03 GMT

Východoslovenská galéria uvádza odo dnes 14. decembra fotografickú výstavu Cités V rámci dlhodobého fotografického projektu Second Cities sa PhotoART Centrum zameriava na vytváranie príležitostí pre fotografov z východného Slovenska a spoluprácu tohto regiónu s tvorcami z druhých najväčších miest Európy. V posledných rokoch sa sústreďuje na spoluprácu a výmenné rezidenčné pobyty s fotografmi z Marseille, druhým najväčším francúzskym mestom a súčasne partnerom Košíc, Európskym hlavným mestom kultúry 2013. Témou tohtoročnej práce bol fenomén sídlisk, ktoré v obidvoch mestách hrajú významnú úlohu v ich živote.

Sídliská, po francúzsky Cités sú v Marseille predovšetkým synonymom bývania rôznych populačných imigrantských vĺn zo zámoria, z Alžírska, Komorských ostrovov apod. na rozdiel od Košíc, kde na sídliskách býva v podstate priemerná populácia. Rezidenčného pobytu v Marseille sa zúčastnili traja fotografi z Košíc - Lena Jakubčáková, Jožo Jarošík a Pavel M. Smejkal a jedna fotografka z Humenného- Daniela Kapráľová. Spolu strávili intenzívnym dokumentovaním života sídlisk zhruba desať týždňov a časť svojej práce teraz predstavia v priestoroch Východoslovenskej galérie Košice na Alžbetinej 22. Za francúzsku stranu sa projektu v Košiciach zúčastnila Suzanne Hetzel, ktorej práce budú tiež súčasťou výstavy a vernisáže 14. decembra o 17.30, na ktorú všetkých srdečne pozývame.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606