magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Detský svet z najchudobnejších krajín
@ Kultúra -> Výstavy      Feb 03 2011 - 04:05 GMT

Košičania i návštevníci mesta si môžu prezrieť výstavu pod názvom S čím sa hrajú - ide o prezentáciu  originálnych hračiek detí z najchudobnejších krajín  a výstavu fotografií z projektov humanitárnej a rozvojovej pomoci SlovakAid-Slovensko pomáha  v priestoroch Verejnej knižnice Jána Bocatia.

Exponáty potvrdzujú, že aj z miest, ktoré na prvý pohľad vyzerajú opustené Bohom, sa ozýva detský smiech. Život malých obyvateľov rozvojových krajín je síce plný nebezpečenstva, hladu a chorôb, no napriek tomu nie je jednofarebný. Aj tie najchudobnejšie deti si ho dokážu skrášliť hračkou. Stačí im na to kus drôtu, plechovka, či koliesko z krému na topánky. S jednou hračkou, ktorú si sami vyrobia, sa hrajú často aj celý život.

Výstava potrvá do konca mesiaca

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606