magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Výstava kameňosochárskeho oddelenia ŠÚV v Košiciach
@ Kultúra -> Výstavy      Dec 02 2002 - 06:17 GMT
21. 11. – 8. 12.

Východoslovenská galéria, expozícia na Alžbetinej 22

Kameňosochárstvo je najmladším odborom spomedzi šiestich odborov maturitného štúdia na škole úžitkového výtvarníctva v Košiciach.

Vzniklo v roku 1991 ako nový študijný odbor plastických a priestorových sochárskych techník. Popri orientácii na všetky postupy a technológie kameňosochárskej reprodukcie si vytvoril široký priestor pre kreatívnu sochársku tvorbu.

V roku 1993 sa kameňosochárske oddelenie presťahovalo do domu košického sochára Vojtecha Löfflera na Kmeťovej ulici v Košiciach. Za pomoci rodičov a žiakov sa zanedbaný priestor budovy premenil na školu a záhrada na dielňu pod otvoreným nebom.

Teoretické, odborné i praktické predmety sú platformou pre získanie všestranných výtvarných i remeselných vedomostí a zručností. Zahŕňajú prípravu v študijnej a voľnej kresbe, modelovanie a princípy zvládnutia výstavbu sochárskeho tvaru a objemu, postupy odlievania a reprodukčné techniky prevedenia finálneho výrobku v kameni.

Výstava je prierezom tvorby žiakov oddelenia za 11 rokov jeho existencie.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606