magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Veterinária a Agrovýživa zvierat : Dom techniky pripravil výstavu, ktorá je jediná svojho druhu na Slovensku
@ Obchod -> Výstavy      Apr 10 2002 - 04:47 GMT
Dom techniky ZSVTS so sídlom na Južnej triede v dňoch 5. - 7. 10. 2001 otvára už 10. ročník medzinárodnej kontraktačno-predajnej výstavy VETERINÁRIA a 1. ročník výstavy AGROVÝŽIVA ZVIERAT.

Cieľovou skupinou týchto podujatí sú predovšetkým veterinárni lekári, taktiež špecializované združenia pre chov zvierat a chovatelia.

Pätnásť priamych vystavovateľov, ktorí prezentujú tridsať domácich a zahraničných spoločností, ponúkajú predovšetkým:

- identifikačný systém a jeho dodávku
- výrobu farmaceutických substancií, konečných liekových foriem aditív, prípravkov a premixov
- výrobu imunologických prípravkov a antibiotík
- výrobu špeciálnych prípravkov a vakcín
- výrobu krmív a klinických diét
- predaj probiotických prípravkov na silážovanie
- predaj liečiv, biopreparátov, prístrojov a nástrojov
- chovateľské a jazdecké potreby
- odbornú literatúru

Súčasťou podujatia bude 10. kongres Slovenskej asociácie veterinárnych lekárov malých zvierat. Odborný program, naplánovaný na 6. októbra, bude zameraný na tému "Gynekológia a reprodukcia malých zvierat".

Ako uviedol prezident Slovenskej asociácie veterinárnych lekárov malých zvierat Dr. Gabriel Varga, účasť na tomto kongrese je možné zahrnúť do bodovacieho systému v oblasti vzdelávania súkromných veterinárnych lekárov, pričom si zaň môžu pripočítať 30 bodov. Ide zároveň o akciu v rámci celosvetového projektu World Amall Animal Veterinary Association - Continue Educiation Project, ktorý vznikol na území bývalej ČSFR a v súčasnosti prebieha v 17-tich krajinách na troch kontinentoch. Jeho centrum je v Košiciach. Prednášateľmi budú Dr. Dreier z Rakúska a Dr. Láznička z Českej republiky.

Výstava Veterinária je jediná svojho druhu na Slovensku; je zahrnutá aj do katalógu svetových výstav i katalógu výstav Ministerstva pôdohospodárstva SR.

Zaujímavo bude určite pôsobiť prezentácia spoločnosti Maria Vet Sk, ktorá okrem iného predstaví aj čipovacie zariadenia pre zvieratá. Ako uviedol Ing. Juraj Rákoš, Trovan je názov identifikačného systému, ktorým sa do tela zvieraťa implantuje čip s desaťradovým číselným kódom, na základe ktorého je možná identifikácia pri strate, či iných podobných prípadoch. Slovenská legislatíva bude časom nútená prijať opatrenia na povinné čipovanie, ktoré má i v súčasnosti niekoľko výhod. Prísne veterinárne opatrenia má napríklad Veľká Británia. Pri jej návšteve musí ísť zviera na 6 až 9 mesiacov do karantény. Každý chovateľ psa si vie predstaviť, čo to v praxi znamená. Ak majiteľ zvieraťa má požadované potvrdenie o očkovaní proti besnote a čip, môže po prekročení hraníc karanténu vynechať. V súčasnosti o povinnom čipovaní uvažuje ďalších sedem krajín EÚ, pričom aj na Slovensku už existuje centrálna evidencia čipovaných zvierat.

Výstava potrvá od 5. do 7. 10. v priestoroch Domu techniky na Južnej Triede 2/A od 10,00 do 18,00 hod., v nedeľu do 13,00 hod.

(28. 9. 2001)
sivo, sivo@box.sk   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606