magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košičania sa už tešia do Trnavy, tvrdí za všetkých Bašista
@ Aktuálne -> Šport      Mar 06 2009 - 06:51 GMT
Peter Bašista (nový kapitán MFK Košice): "Každý z nás vie, že musí podať maximálny výkon, nikomu netreba nič zdôrazňovať a ani opakovať"
(SITA) - Má ešte len 23 rokov, no už sa stal lídrom kabíny slovenského corgoňligového futbalového klubu MFK Košice. Petra Bašistu si za kapitána zvolili spoluhráči v hlasovaní na konci sústredenia v Turecku. Rodák z Prešova je pripravený zhostiť sa svojej novej úlohy a priviezť mužstvo k úspešnému výsledku už v úvodnom zápase jari na trávniku Spartaka Trnava v rámci 20. kola Corgoň ligy 2008/09.

"Každý z nás vie, že musí podať maximálny výkon, nikomu netreba nič zdôrazňovať a ani opakovať. V Trnave príde na zápas aj napriek televíznemu prenosu veľa divákov, atmosféra bude výborná. Diváci sú v Trnave dvanástym hráčom ich mužstva, ale aj súperovi sa hrá v takejto atmosfére veľmi dobre. V Corgoň lige nie je veľa zápasov, ktoré sa hrajú v takomto prostredí. Všetci sa tešíme, môžem to povedať za celé košické mužstvo," uviedol odchovanec FK Sabinov v rozhovore pre oficiálnu internetovú stránku "východniarov" www.mfkkosice.sk.

Pôvodne mali zverenci trénera Jána Kozáka st. odštartovať jarnú časť najvyššej súťaže domácim duelom s predposlednou Nitrou, no napokon sa celé úvodné jarné 19. kolo pôvodne naplánované na uplynulý víkend presunulo. A to dokonca dvakrát - najskôr na 24. marca a potom na 8. apríla.

"Myslím si, že by bolo lepšie začínať domácim zápasom, je to podľa mňa výhoda. V Trnave nás čaká ťažký zápas, o tom niet pochýb. Všetci sme zvedaví, ako to 'vypáli' herne aj výsledkovo. My pocestujeme do Trnavy s cieľom podať taký výkon a uhrať taký výsledok, aby sme mohli byť po skončení stretnutia spokojní," dodal Peter   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606