magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Neopakovateľné zátišia Ruda Prekopa
@ Kultúra -> Výstavy      Nov 07 2002 - 07:19 GMT
Spoločnosť foto Bratislava, Pražský dom fotografia, Galéria umelcov Spiša pripravila na dnešné popoludnie / 7. 11/ vernisáž výstavy Ruda Prekopa po názvom Zátišia.

Známy a vždy invenčný fotograf a košický rodák Rudo Prekop pôsobiaci v Prahe /13.4.1959/ tak trochu bilancie, pretože 40 fotografií /formát 110x125/ v spišskej galérii je výberom z jeho takmer 15 –ročnej tvorby. Aké motto by dal autor tejto výstave? „Pomníky, pocty a kvety,“ povedal nám. Spišskú Novú Ves si zvolil preto, že sa cíti byť lokálpatriotom – východniarom, ale predsa len sa vyhýbajúcim hektickým veľkým mestám. My, jeho obdivovatelia dúfame, že si čoskoro nájde v nabitom programe čas a pripraví podobnú výstavu vo svojom rodisku, teda v Košiciach.
Výstava potrvá do 15.1. 2003.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606