magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

II. Krásnohorské renesančné dni - súťažte o 50 vstupeniek
@ Kultúra -> Podujatia      May 18 2007 - 10:24 GMT
Na dedičstvo obrovskej materiálnej, no predovšetkým duchovnej hodnoty sa v posledných rokoch zabudlo. V súčasnosti sa opäť oživil záujem o históriu Gemera a o jeho rody, no k šíreniu poznania našej histórie a kultúry sú potrebné nielen odborné publikácie a prednášky, no k popularizácii dejín vo veľkej miere prispievajú aj „hry“ odohrávajúce sa priamo v danom kultúrnom regióne – vo významnej historickej lokalite.

V rámci renesančných dní na Krásnej Hôrke domáci i zahraniční návštevníci budú mať možnosť zažiť skutočný renesančný deň so všetkým, čo k nemu patrí. Ukážky remeselnej práce sa budú prelínať s vystúpeniami pocestných komediantov, šermiarov, kráľovských sokoliarov, či lukostrelcov na ozajstnom renesančnom trhu. Dramatické chvíle raného novoveku sprítomnia ukážky bojových umení a rytierov na turnaji. Za tónov lutny a flauty si hostia budú môcť pochutnať na skutočných gastronomických chuťovkách renesančnej kuchyne.

Spolu viac ako 170 účinkujúcich:
IGRICEK (MR)
Magna Moravia – skupina mušketierov (ČR)
Via Cassa – skupina historického šermu (SR)
Templári (SR)
Aramis (SR)
Füzéri várvédők (MR)
Aranysarkanytyús lovagok (MR)
Lovas íjászok (MR)
Debreceni Lovagrend (MR)
Šeherezáda – brušný tanec (SR)
Kancioneta (ČR)
Memento mori (ČR)
DESTRIERS

To všetko, ale i mnoho ďalších atrakcií pre deti i dospelích Vás čaká na II. Krásnohorských renesančných dňoch 8. - 10.6.2007.
Viac info už na stránkach http://www.krasnohorskedni.sk/

+ + + SÚŤAŽ + + +

Portál CASSOVIA.SK je mediálnym partnerom tejto akcie. Spolu s organizátormi (Hlavný organizátor: Peter LEGNÁR, Občianske združenie Tri ruže Rožňava; Spoluorganizátori: Obec Krásnohorské Podhradie, SNM - Múzeum Betliar) sme pre Vás pripravili súťaž o 50 vstupeniek. Každý vyžrebovaný účastník súťaže vyhráva 5 víkendových vstupeniek v hodnote 250,- Sk. Stačí ak do štvrtku 7. júna pošlete e-mail s menom a tel. číslom na adresu mef@box.sk a do predmetu správy (subjektu) uvediete heslo: "KRASNOHORSKE DNI". V ten istý deň poobede vyžrebujeme 10 výhercov. Výhercom oznámime výsledok telefonicky, zároveň podáme informáciu, kde si majú prísť po vstupenky. Mená výhercov budú uverejnené aj na internete.

Upozornenie:
Ak niekto do súťaže pošle dva a viac e-mailov z rovnakej adresy, bude zo súťaže vyradený. E-maily, ktoré budú obsahovať pripojené prílohy, budú vymazané a nedostanú sa do súťaže!
  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606