magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Grandhotel na slovenskom turné
@ Kultúra -> Podujatia      Nov 09 2006 - 14:22 GMT
(České centrum – tlačová správa) -- Vydanie každého nového českého román sprevádzajú veľké očakávania. U Grandhotelu sa toto očakávanie zdvojnásobilo, pretože takmer súčasne s knihou bol uvedený do kín rovnomenný film Davida Ondříčka. Autor románu a spoluautor scenára Jaroslav Rudiš sa v piatok o 19.00 predstaví v Košiciach na slovenskom turné.

Hlavou postavou románu je tridsaťročný samotár Fleischman, ktorému sa nič nedarí, ani nájsť si partnerku, ale rozumie mrakom, tlakom a smerom vetra. Magickým miestom, z ktorého pozoruje oblohu, je kopec Ještěd v Jizerských horách. Z uzatvoreného kruhu svojho života sa rozhodne ujsť práve cez mraky neustále plávajúce ponad špicou ještedskej televíznej veže, pamiatke normalizačných architektov.

Jaroslav Rudiš zaujal svojou prvotinou Nebe pod Berlínom, inšpirovanou skokmi sebevrahov pod kolesá berlínskeho metra, za ktorú dostal Ortenovu cenu. Potom nasledovala komiksová trilógia Alois Nebel, ktorú publikoval v spolupráci s autorom obrázkov Jaromírom 99.

Rudiš sa na Slovensku okrem autorského čítania predstaví aj ako spevák vlastnej punkovej kapely hrajúcej rockové pesničky U-Bahn v sprievode gitaristu Radima Kružíka. Z Ars Litery sa svojím najobľúbenejším dopravným prostriedkom – vlakom – presunie do žilinskej Stanice, kde vystúpi vo štvrtok o 19.00. V piatok 10. 11. o 19.00 dorazí do košického klubu IC Culture Train.


Názov: JAROSLAV RUDIŠ:::GRANDHOTEL:::U-BAHN
Termín: 10.11.2006 o 19,00
Miesto: IC Culture Train, Nižná úvrať 25, Košice
Organizátor: České centrum   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606