magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košický Dom techniky hostí priaznivcov poľovníctva, lesníctva a chladných zbraní
@ Obchod -> Výstavy      Nov 09 2006 - 11:14 GMT
(TASR) - V košickom Dome techniky dnes otvorili už tretiu medzinárodnú výstavu Poľovníctvo - Lesníctvo, ku ktorej organizátori pričlenili po druhý raz aj Košickú výstavu nožov a chladných zbraní. Potrvá do 11. novembra.

Špecializované výstavy takéhoto zamerania doposiaľ na východnom Slovensku chýbali. Potvrdzuje to stúpajúci záujem nielen laickej, ale najmä odbornej verejnosti aj z ostaných regiónov Slovenska. Na ploche 1200 metrov štvorcových sa predstavuje 46 vystavovateľov z Čiech, Maďarska a Slovenska. Výstava má kontraktačno-predajný charakter a tak na nechýbajú výrobcovia a distributéri poľovníckych potrieb, optiky či oblečenia pre poľovníkov a lesníkov.

Podľa slov riaditeľa Domu techniky Igora Kozáka ambíciou organizátorov bolo zároveň prezentovať aj históriu poľovníctva v spojení s lesníctvom ako súčasťami ochrany prírody. Pripravili preto aj prehliadku umenia v poľovníctve či prezentáciu TANAP-u, približujúcu vysokohorské prírodné prostredie. Exotikou zaváňa expozícia zbierky ázijských chladných zbraní. Pre odborníkov je určený bohatý sprievodný program, v rámci ktorého sa budú venovať otázkam podporných prostriedkov EÚ pre lesníctvo či súčasným problémom zverníc na Slovensku. Labužníci určite neodolajú návšteve reštaurácie v susedných priestoroch výstaviska, kde sú v čase výstavy Dni poľovníckej kuchyne.

Súčasťou 2. ročníka Košickej výstavy nožov a chladných zbraní, ktorá je zameraná na prezentáciu remeselníkov, je aj súťaž Cassovia Top Knieves 2006. Súťažia výrobcovia v kategórii otvorených a zatváracích nožov a historických replík. Zvláštnu kategóriu tvorí súťaž o najostrejší nôž a najmladšieho nožiara. V kontexte tejto výstavy Slovenské technické múzeum pripravilo prezentáciu 280-ročnej tradície tohto remesla v Košickom kraji. "Tak ako majú ženy radi šperky, pre mužov sú potešením dobré a krásne nože," poznamenala na margo veľkého záujmu najmä mužskej populácie o túto súčasť výstavy jej manažérka Gabriela Oroszová.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606