magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Nevšedná fotovýstava autora z Maďarska
@ Kultúra -> Výstavy      Mar 29 2006 - 07:40 GMT
Krajské osvetové stredisko v Košiciach pozýva všetkých obdivovateľov krásna schopných oceniť talent a tvorivosť na výstavu fotografií autora z Miskolca ´Ádam János – Nevšedná fotovýstava´.

Slávnostné otvorenie sa bude konať v piatok 7. apríla o 16.30 hod. v priestoroch Galérie KOS na Hviezdoslavovej ulici.

Ádam János (1965) sa fotografovaním zaoberá od roku 1982 a zameriava sa hlavne na zhotovovanie multimediálnych programov (tzv. diaporámy). „Vo svojich dielach skúmam tajomstvá ľudského ducha a jeho labyrinty a vizuálne vyjadrujem vzťah človeka a prírody,“ prezradil autor. Rovnaký dôraz kladie v programoch na obraz aj na hudbu, ktorých spoločným pôsobením sa snaží vyjadriť svoje skryté myšlienky. „Pokúšam sa navádzať diváka, aby prostredníctvom mojej tvorby vnímal pre neho neznámy, ale vo sne už videný svet,“ dodal Á. János.

Nenechajte si ujsť príležitosť potešiť oči i dušu ukážkami z multimediálnych súborov a odniesť si príjemné spomienky na nevšednú fotovýstavu. Súčasťou vernisáže bude i vystúpenie rockovej kapely Kiméra z Jablonova nad Turňou. Výstava potrvá do 2. mája.

Andrea NITKULINCOVÁ   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606