magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Predstavenie

So svojou prácou začal potom, ako ukončil štúdium umeleckého keramikára vo Výrobnom družstve Slovenskej ľudovej majoliky v Modre. Najskôr pôsobil v realizačných dielňach Slovenského fondu výtvarných umení v Bratislave pre potreby siete značkových úredajní Dielo. Neskôr pracoval aj v reštaurátorských ateliéroch, avšak v roku 1990 začal s výrobou vo vlastnej dielni v Košiciach.

Vo svojej tvrobe vychádza z tradičných ľudových tvarov, ale zároveň vytvára aj diela modernejšieho poňatia s dávkou vlastnej inšpirácie. Medzi špecifiká jeho práce patrí aj tvorba založená na odpozorovaných tvaroch a zdobení pravekej keramiky, najviac bukovohorskej kultúry, ktorej výskyt sa lokalizoval hlavne na juhovýchode Slovenska. Zároveň pracuje aj na objednávky, v rámci ktorých z hliny vytvára výrobky podľa predstváv zákazníkov. Pracuje tradičným spôsobom, prevažne na hrnčiarskom kruhu.

V rámci verejnej súťaže mesta Košice pre projekt "uličky tradičných remesiel", získal miesto hrnčiara s priestormi na Hrnčiarskej ulici. Pretože objekt je v stave rekonštrukcie, zatiaľ tvorí vo svojej dielni na Kapustnej ulici v mestskej časti Barca.

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606