magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Ing. Jozef Pavelka

* 25. 8. 1962 v Sobranciach
† 25. 9. 2001 v Košiciach

Ing. Jozef Pavelka bol od roku 1999 starostom mestskej časti Košice - Sídlisko Ťahanovce . V Košiciach bol jedným zo zakladateľov krajskej organizácie Aliancie nového občana. Do posledných chvíľ pracoval. V pondelok absolvoval pracovné stretnutie s primátorom mesta Zdenkom Trebuľom, večer mal ďalšiu pracovnú schôdzu, na ktorej mu prišlo nevoľno. V skorých ranných utorňajších hodinách opustil tento svet. Stalo sa tak 25. 9. 2001.

Ešte v čase svojho pôsobenia nám poskytol informácie, na základe ktorých sme vypracovali jeho profil na stránky Cassovia.sk v rubrike Kto je kto v Košiciach. V tom čase bol plný síl a elánu. Teraz môžeme už len spomienkovo uviesť to, čo na našom spoločnom stretnutí odznelo.

stručný životopis: Po ukončení Vysokej školy technickej - odbor ekonómia a riadenie výroby, nastúpil pracovať ako odborný referent pre KORT, čiže Krajskú organizáciu pre rozvoj techniky. Naďalej si zvyšoval vzdelanie popri zamestnaní, konkrétne štúdiom na škole Vysoké učenie technické v Brne - Ústav súdneho inžinierstva. V roku 1990 začal so samostatným podnikaním v oblasti obchodu, stavebníctva a rekreačných služieb. V roku 1998 kandidoval na post starostu mestskej časti Košice - Sídlisko Ťahanovce a vo voľbách zvíťazil. Starostom bol od roku 1999. Zároveň pôsobil ako poslanec Mestského zastupiteľstva mesta Košice.

dôležité informácie: Ešte v rámci svojich podnikateľkých aktivít v mestskej časti Košice - Sídlisko Ťahanovce vybudoval a prevádzkoval squash centrum. Po nástupe do funkcie starostu sa zameral na zazelenanie sídliska, budovanie ihrísk, športovísk a zveľadenie služieb do takej podoby, aby sa okrajová časť mesta, kam sa niekedy chodilo len prespávať, získala charakter plne funkčného mestského celku.

Osobné údaje a názory:

obľúbené jedlo: "Okrem húb a špenátu zjem všetko. A jem rád."
obľúbený nápoj: "Cola s minerálkou, prípadne s citrónom."
obľúbený spisovateľ: "Preferujem literatúru faktu, ale obľúbeného spisovateľa nemám."
obľúbený film: "Uprednostňujem filmy, pri ktorým nemusím rozmýšľať, len si oddýchnem. Vyslovene obľúbený film nemám."
obľúbená hudba: "Melodická, ľahká - balkánska, mexická..."
obľúbený maliar: Štefan Roskoványi
obľúbená osobnosť: "Každý, kto dokáže premeniť myšlienky na činy."
slabosť: fajčenie
životné krédo: "Nikdy nepodviesť, neklamať, stáť si za tým, čo hovorím a byť dochvíľny."
najväčší zážitok: "Všetko je osobité, jedinečné, či už ide o narodenie detí, cestovanie, naučenie sa čohosi nového. Ťažko niečo vyzdvihnúť..."
poznávacie znamenie : "Nemám bradu, ani fúzy."

Sivo

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606