magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Polyfinkčná sála - kino Slovan

Toto niekdajšie kino, ktoré je dozaista spojené so spomienkami na mladosť nejedného Košičana, sa stalo súčasťou komplexu historickej radnice. V roku 1997 sa začalo s prvými prácami na rekonštrukcii kina, s archeologickým prieskumom a prvými stavebnými prácami pod účinným dohľadom pamiatkárov a reštaurátorov. Vo februári 1998 bola vypracovaná projektová dokumentácia a vykonávacie projekty. Samostatné stavebné povolenie bolo vydané v novembri 1999. Samozrejme, po celý tento čas bol Slovan verejnosti neprístupný. Na predstavenie jeho zrekonštruovaných priestorov došlo až deň pre príchodom prezidentov krajín V4 (10. 3. 5004), pretože časť ich pracovného programu sa odohrávala práve v jeho priestoroch.

Pri jeho sprevádzkovaní sa plány jeho využitia delili na niekoľko častí:
- premiérové kino,
- prípadne kino pre filmové festivaly,
- divadelná sály pre malé javiskové formy a divadelné festivaly,
- priestor pre konferencie a semináre, módne prehliadky, plesy menšieho charakteru a podobne.

K možnostiam niekdajšieho kina a dnes polyfunkčnej sály patrí zmena uhla podlahy. Tá je pre potreby premietania filmov klopená. Na dosiahnutie polyfunkčnosti bolo potrebné v projekte vyriešiť možnosť jej vyrovnania. Projektant to dosiahol vytvorením dvoch veľkých mostov a použitím hydraulického systému, ktorý umožňuje ústrednú plochu vyrovnať do vodorovnej polohy.

Naspäť na hlavnú stránku

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606