magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košice - mestská časť Kavečany

Súčasnosť

Mestská časť Košice - Kavečany sa nachádza na severozápade Košíc. Od zastavaného územia mesta, sídliska Podhradová, je oddelená Suchou dolinou so známou záhradkársko-chatovou oblasťou. Kavečany je konečná, neprejazdná obec, ktorej obyvatelia žijú charakteristickým vidieckym spôsobom života. Pre svoju polohu sú lukratívne, ako možné miesto ďalšieho nárastu mesta Košice, pretože stále viac ľudí túži po živote v rodinnom dome, len pár kilometrov od centra mesta a zároveň vzdialeného miesta od mestského ruchu.

Podľa aktuálnych štatistík sčítania byvateľstva majú Kavečany 1083 obyvateľov. Zastavané územie má 500 hektárov, ostatná časť katastra 600 hektárov. Územný plán počíta s možnosťou nárastu do 1500 obyvateľov, problémom sú však vlastnícky nevysporiadané pozemky. Kavečany sú členom Združenia miest a obcí Slovenska. Vahľadávané obyvateľmi centra mesta sú prevažne pre rekreačné možnosti. Na okraji obce sa nachádza ZOO, lyžiarsky areál, bežecká lyžiarska dráha, bobová dráha a možnosť absolvovania mnohých turistických trás cez Hrešnú na Vysoký vrch a širokého atraktívneho okolia Volovských vrchov.
Pohľady na obec.


Bezprostredne pri obci je v zime vyhľadávaný lyžiarsky vlek.


Zoologická záhrada na okraji obce je otvorená po celý rok.
Kavečany sú i atraktívnym východzím miestom na výlety do okolia Košíc - Volovských vrchov.

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606