magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Združenie košických fotografov K-91
Masarykova č.2
040 01 Košice
telefón: 055/6257762
mobil: 0903 629 042

História a súčasnosť

Pred desiatimi rokmi sa päť zanietených amatérskych fotografov rozhodlo založiť Združenie košických fotografov K-91. Chceli tak nadviazať na tridsaťročnú činnosť Fotoklubu DK VSŽ, ktorého boli predtým členmi. Nemohli ďalej počítať s podporou pôvodného zriaďovateľa a tak si založili nové združenie.

Fotograf je tvor spoločenský - rád sa podelí so svojimi skúsenosťami s niekým, komu tiež koluje v žilách vývojka. Okolo renomovaných autorov ovenčených mnohými medzinárodnými cenami ako Kornel Lovay AFIAP, Pavol Schramko, Štefan Lipták a Ing. Igor Šimko a súčasného predsedu K-91 Mgr. Mira Černého sa združilo ďalších 20 fotografov. Mgr Miro Černý vysvetľuje:

"Je tu záujem fotografovať a konfrontovať si svoje výsledky s inými fotografmi, poradiť sa, prejednať názory na fotografickú tvorbu. a zúčasťnovať sa klubových aktivít. Napríklad zapojením sa do kolektívnych súťaží Petzvalovho mapového okruhu prostredníctvom fotoklubu, má autor možnosť vidieť množstvo prác svojich kolegov z celého Slovenska a zároveň aj on sám predstaví ostaným svoju tvorbu"

Samozrejme, že každý fotograf môže tvoriť aj samostane, bez nejakého kontaku s okolím s podobnými záujmami. No neskôr zistí, že bez konfrontácie svojej tvorby s ostnými autormi stráca objektivitu, motiváciu či nadhľad. V klube sa združujú ženy aj muži, rôzneho veku či spoločenského postavenia. Na to aby si rozumeli im stačí jedno spoločné ohnivko - fotografická tvorba.

Štefan Lipták: Akt 1

Pavol Schramko, AZSF: Krajina - K1

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606