magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Staromestské divadlo Košice Vás pozýva na
10. Festival nezávislých divadiel - jesennú časť: 22. 11. - 26. 11. 2009

Tak sa nám to predsa len podarilo !!!!

Poslednýkrát máte možnosť navštíviť Festival a jeho predstavenia v podobe, ktorá sa modifikovala z malej prehliadky – cez veľké medzinárodné stretnutia až na dve samostatné festivalové časti.

Festival nezávislých divadiel za 10 rokov svojej existencie naplnil svoje ciele – a v Košiciach v ostatných rokoch pribudli ďalší organizátori podobných podujatí, ktorí iste budú pokračovať v pozývaní zaujímavých aj zahraničných divadelných produkcií...

Staromestské divadlo pripravuje do budúcnosti [možno už v r. 2010] nový projekt pod názvom „Esencia Košíc“
Či sa nám ho podarí zrealizovať závisí predovšetkým od financií – teda od budúcich partnerov a sponzorov.

Tešíme sa na Vás všetkých, ktorí ste nám doteraz prejavili svoju priazeň. Verím, že nami ponúknuté predstavenia počas posledného novembrového týždňa naplnia Vaše očakávania a budú dôstojnou rozlúčkou ... po 10-tich rokoch.

Ľuba Blaškovičová, riaditeľka festivalu

KLIKNITE si na PROGRAM 10. Festivalu nezávislých divadiel

10. Festival nezávislých divadiel - jarná časť

Vo februári uplynulo 10 rokov od založenia Staromestského divadla. 10 hektických rokov plných nádejí, perspektív, invencie a úžasných stretnutí počas deviatich festivalových ročníkov.

Boli sme na východe jediní, ktorí sa po dlhom čase vrátili k tejto divadelnej tradícii. Každý rok sme náš festival rozširovali a obohacovali nielen o počet súborov – ale hlavne o zaujímavejšie a kvalitnejšie predstavenia. Mnohí divadelníci sa festivalu radi zúčastnili aj opakovane, hlavne pre jedinečnú priateľskú atmosféru a nové kontakty, ktoré tak mohli nadviazať.

Tento jubilejný ročník by mal byť opäť v niečom iný. Trošku nostalgicky spomienkový, ale aj netradične rozdelený na letnú a zimnú časť.

V letnej časti chceme ukázať aj také formy divadelného umenia, ktoré sú bežné v okolitých krajinách - oživujú večernú atmosféru miest a pre svoju prezentáciu potrebujú ulicu: akrobaciu, chodúle, ohne.... Na to všetko – a samozrejme prestížne súbory s úžasným syntetickým hereckým umením – sa môžete tešiť v týchto dňoch.

Napriek finančnej kríze, ktorá kruto zasiahla neziskovú kultúru, dúfame, že sa nám predsa len podarí zrealizovať aj zimnú časť, pripravovanú na november tohto roku – a že opäť budete pritom. Vy, naši milí diváci....

Ľuba Blaškovičová, riaditeľka festivalu

KLIKNITE si na PROGRAM 10. Festivalu nezávislých divadiel

 

 

Partneri:

Reklamní partneri:

Mediálni partneri:

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606