magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Teatr Wandy Siemaszkowej Rzeszow, Poľsko - PIESKOVISKO

www.teatr-rzeszow.com

Autor: Michal Walczak
Hrajú: Magdalena Kozikowska, Kornel Pieńko
Scéna: Ala Fedoryszyn
Réžia: Jaroslaw Fedoryszyn

Hra „Pieskovisko“je charakteristická svojou univerzálnosťou. Hoci vypovedá konkrétny príbeh mladej dvojice, týka sa to ľudí každého veku a v každej krajine. Dotýka sa toho, čo je v živote najpodstatnejšie: ako porozumieť druhému človeku, ako dosiahnuť súlad a naplnenie vo vzťahoch medzi ženou a mužom, medzi ľuďmi z rôznych oblastí, niekedy aj rôznych kultúr. Hovorí o stretnutí ženy a muža, ale tiež o prekonávaní prekážok, o mieste človeka vo svete, o ťažkosti vypovedať pocity a potreby lásky, ktorá hlboko tkvie v každom z nás, nezávisle na veku. Pieskovisko je dom, v širšom význame svet. Piesok tu vystupuje ako metafora času, ktorý nie je možné zadržať a presýpa sa nám pomedzi prsty.

Moulding sand quarry retells a concrete story of young couple but is about people of all ages and of all countries. It tackles a very important life topic which is a mutual understanding among people. Also it is about an effort to achieve the harmony and fullfilment in the relationship between man and a woman, between people from various areas, sometimes of various cultures.

 

< < < Naspäť na program VIII. FESTIVALU EURÓPSKYCH NEZÁVISLÝCH DIVADIEL

 

 

 

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606