magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Štúdio tanca, Banská Bystrica SR - NOVÉ STROMY VO MNE

www.studiotanca.sk

tancujú:
Denisa Benčaťová, Martina Beňačková, Tomáš Nepšinský, Michaela Nezvalová, Tibor Trulík, Daniel Raček a.h., Martin Hozdek a.h., Jakub Kubica a.h., Simona Bielaková a.h.
choreografia: Zuzana Hájková
hudba: Peter Machajdík
scénografia: Zuzana Hájková
návrh kostýmov: Lenka Kadlečíková
realizácia kostýmov: Larisa Gombárová a Nataša Bauzová

Strom je pre umelca večnou inšpiráciou. Cítiť z neho silu a vytvára nádherný obraz. Súčasný tanec vždy rieši postoj človeka k sebe. V novom predstavení tanec rozpráva o semienku, koré klíči v každom z nás. Až z neho vyrastie strom, vyrástla v nás naša vlastná stabilita a schopnosť komunikovať s ostatnými stromami. Je to príbeh o sile zrodenia nového života - človeka či stromu, o vzájomnom prepojení tak odlišných bytostí ako sú muž a žena, o splynutí človeka s prírodou ... a o diere v plote, ktorú sa rozhodne oplatí preskúmať.

Štúdio tanca
Profesionálne tanečné divadlo, jediné svojho druhu na Slovensku so stálou scénou, pôsobí v Banskej Bystrici v priestoroch Komorného divadla Domu kultúry od roku 1998. Už ôsmy rok ponúka záujemcom o netradičný umelecký zážitok pôvodnú produkciu súčasného slovenského tanca v duchu filozofie podpory mladých nekonvenčných slovenských tvorcov. Za svoju existenciu odpremiérovalo 17 celovečerných projektov (z toho 3 dvojprojekty).

It is a story about the power of new life's birth, whether a person or a tree about mutual interface of such distinct beings as a man and a woman about blending of man with nature... A tree presents an eternal inspiration for the artist. The contemporary dance has always been solving the attitude of man to himself. In the new performance by means of dance I talk about a seed that germinates in each of us. By the time it reaches the full size of a tree, our own stability and the ability to communicate with other trees will have grown up in us.

 

< < < Naspäť na program VIII. FESTIVALU EURÓPSKYCH NEZÁVISLÝCH DIVADIEL

 

 

 

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606