magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Divadlo z Pasáže, Banská Bystrica SR - NEBÍČKO

www.divadlozpasaze.sk

Scenár a réžia: Zuza Ferenczová a Barbara Kastner
Hrajú: Mojmír Podlipný, Ivko Blažko, Ivko Chmelko, Peter Gregor, Peter Hudec, Peter Vaculčiak, Janko Kinčeš, Štefan Guťan a Mareček Mojžiš
Pohybová spolupráca: Peter Vrťo
Výroba scény a kostýmov: Mirka Zelníková, Milan Potančok a kol. Divadla
Svetlo: Karol Ferencz
Hudba: Harand K.S. Sarkisian
Produkcia: Matúš Petričko a kol. divadla

“Muži sú silní, muži majú pipíka. Muži cikajú postojačky. Muži chránia ženy. Muži sú krásni. Muži fajčia, pijú, majú bruško, bijú ženy. Muži milujú ženy a muži zúria. Muži sú smutní.”

Nebíčko vzniklo metódou improvizácií a rozhovorov na tému mužstva a bytia na zemi. Všetky repliky, texty a vzťahy sú autentickým záznamom z procesu skúšania. Výsledný tvar je len jemne korigovanou skladačkou rytmu a rozmýšľania deviatich hercov divadla z Pasáže. Nebíčko je autorskou inscenáciou, ktorá vychádza zo vzájomnej dôvery a vzájomného poznania sa. Formálne je to statický kabaretík, zasadený do času a priestoru čakania.

A preto budeme veľmi radi, ak prekonáte počiatočný ostych a budete sa zabávať. Ešte radšej budeme, ak sa budete smiať. Hrdelne, potíšku, klokotavo, skackavo, prdivo, ako sa komu podarí. Bude sa nám to páčiť.

kolektív divadla

Little heaven

“Men are strong, men have willy, men wee while standing. Men protect women. Men are handsome. Men smoke, drink, have a big belly, they hit women. Men love women and men are furious. Men are sad. “ Little heaven is a performance that have been created by the method of improvisations and dialogues based on the topics of manhood and being on earth. All replies, texts and ties were produced as an authentic record of a process of rehearsal. Final composition is only slightly emended junction of rhythm and the way of thinking of nine actors from S Pasaze Theatre. Formally, it is a static kabaret which is set within the time and a space of waiting.

 

< < < Naspäť na program VIII. FESTIVALU EURÓPSKYCH NEZÁVISLÝCH DIVADIEL

 

 

 

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606