magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Divadlo A.ha. Bratislava SR - PRAFAUST

Autor: J. W. Goethe
Hrajú: Vladimír Jedľovský, Magdaléna Košická, Ján Kroner a Jana Lieskovská
Réžia: Štefan Korenči

"Eritis sicut Deus scientes bonum et malum"
Budeš ako Boh a poznáš čo je dobré a čo zlé

Autor (J. W. Goethe) sa narodil sa 28. Augusta 1749 vo Frankfurte. Vyštudoval právo v Lipsku, kde sa zoznámil s Herderom, filozofom a teoretikom hnutia Sturm und Drang (Búrka a Vzdor). Goethe bol predstaviteľom preromantizmu a významný člen tohoto hnutia.

Jeho najvýznamnejším dielom je veršovaná dráma Faust, príbeh o učencovi Faustovi, ktorý nieje spokojný sám so sebou. Prechádza rôznymi aspektami života a nakoniec nachádza zmysel života v práci pre spoločnosť. Prichádza k záveru, že slobodu si zasluhuje len ten, kto o ňu denne bojuje.

Goethe`s most famous piece of writing is a drama in verse called Faust which tells the story of a scholar Faust who is dissatisfied with his own life. He is going through various aspects of life and finally he finds the meaning of life in working for the whole society. At the end he realizes that the freedom is the thing to be achieved only by everyday fight.

 

< < < Naspäť na program VIII. FESTIVALU EURÓPSKYCH NEZÁVISLÝCH DIVADIEL

 

 

 

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606