magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Chronológia výkonov

- október 1993 - začiatok športovej činnosti

1994
- potiahol 22 tonový poschodový autobus s 76 dospelými
- potiahol 42 tonovú električková súprava so 150 deťmi
- potiahol 40 tonovú detskú železnicu s 200 deťmi
- potiahol 55 tonové lietadlo - TU 134
- potiahol 110 tonové osobné železničné vagóny s 250 dospelými a deťmi

Držiteľ svetových rekordov - zápisov do Guinessovej knihy rekordov:
1995 - ťahanie súpravy vagónov vážiacu na úseku dlhom 12 metrov: 200 ton
1996 - ťahaniena vlakovej súpravy na vzdialenosť 7 metrov a 70 centimetrov: 360 ton
1997 - ťahanie nákladných vagónov na trati dlhej 4 metre 70 centimetrov: 578 ton
1997 - ťahanie súpravy vagónov na vzdialenosť „len“ 2 metre 50 centimetrov: 628 ton
1998 - ťahanie vagónov: 800 ton
1999 - ťahanie vagónov naložených železnou rudou: 1 000 ton

Ďalšie rekordy:

41 áut na hrudi

Dňa 6. mája 2000, v rámci osláv „Dní Košíc“, sa Juraj Barbarič úspešne pokúsil o vytvorenie ďalšieho svetového rekordu. V časovom limite 30 minút cez jeho hruď po špeciálnej rampe prešlo 41 vozidiel značky Škoda FABIA so štvorčlennou posádkou. Oficiálna hmotnosť jedného vozidla bez posádky: 1 064 kilogramov, celková hmotnosť vozidiel: 43,624 ton.

V súvislosti s týmto úspešným pokusom požiadal Juraj Barbarič o šiesty zápis do Guinessovej knihy rekordov. Repotáž z tohto dňa Košíc si môžete pozrieť, ak kliknete tu. Fotorepotáž z tohto dňa Košíc si môžete pozrieť, ak kliknete tu.

Medzitým Juraj Barbarič absolvuje celý rad exibícií a „tréningových“ výkonov:
ťahanie autobusu Ikarus s 300 cestujúcimi,
tlačenie 14 ton vážiaceho ťahača IVECO s návesom palcom pravej ruky po trati dlhej takmer 5 metrov,
exibícia - zdvih zadnej časti automobilu, naloženého 200 kg ovocia a iné.

Tlačenie áut s nožom opretým o hruď

Dňa 2. septembra 2000 Juraj Barbarič na prezentačnom dni Hummer - Slovakia odtlačil dve autá zn. Škofa Octavia s cestujúcimi na vzdialenosť sedem metrov. Váha áut s cestujúcimi bola približne 2,5 tony a autá tlačil tak, že o ne oprel tyč, na konci ktorej bola upevnená dýka. Jej čepeľ zaprel o hruď a tlačil, pričom mu nôž spôsobil ranu nad hrudnou kosťou, ktorú bolo nutné chirurgicky ošetriť troma stehmi. Stanovený výkon však odviedol. Repotáž z tejto akcie si môžete pozrieť, ak kliknete tu.

Charakteristickým rysom všetkých akcií pod názvom „UJO ĎURO“ je pomôcť tým najmenším - deťom. Výťažky z akcií venuje malým pacientom v snahe pomôcť a uľahčiť ich pobyt na detskej onkológii v Košiciach.

Prezentácia v Rumunsku
Tlačenie áut Hummer a kamiónu

V dňoch 11. až 16. decembra 2000 navštívil Juraj Barbarič rumunské mesto Cluj-Napoca. Za obrovského záujmu médií (4 televízne štáby, prakticky všetky miestne noviny...), ale aj divákov niekoľkokrát hravo potlačil americký luxusný automobil Hummer doplna naložený miestnymi deťmi.

Šestnásteho decembra 2000 sa pred sídlom rádia Cluj zišlo niekoľko stoviek ľudí, aby na vlastné oči videli, ako Juraj Barbarič tlačí svojimi mocnými ramenami dva úplne nové 3,5-tonové automobily značky Hummer. Juraj pred prítomnými zdôraznil, že autá sú nové, teda ,,nezabehané“ a odpor ich súčiastok je nesmierne veľký. Napriek tomu sa Hummery pohli a za nadšeného potlesku publika prešli stanovenú vzdialenosť.

Ďalším bodom programu bolo ťahanie kamiónov. Pred pripravené kamióny, obkolesené stovkami ľudí, predstúpil Juraj Barbarič asi o 11. hodine predpoludním. Svoj masívny kovový rebrík mal priskrutkovaný k asfaltu. Na telo mu asistent pripevnil masívne kožené opasky, ktoré boli napojené na lano uchytené o hák v prednej časti kamiónu. Mohutnými ťahmi potom dokázal 40-tonové monštrum nielen pohnúť, ale aj premiestniť o stanovené 3 či 4 metre. Všetko sa zbehlo veľmi rýchlo.

Ťahanie lietadla TU 134

Pred zdvihom zadnej časti auta s naloženými 200 kg ovocia

Ťahanie autobusu s cestujúcimi

Radosť po výkone - ťahanie vagónov

Tlačenie auta značky Hummer

Dni mesta Košice 2000 - cez hruď mu prešlo počas 30-tich minút 41 vozidiel značky Škoda FABIA

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606