magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Tréning

„Na dobrý výkon potrebujem trénovať, mať pohodu a pokoj. O zvyšok postará „reklamná agentúra“. Na naše pomery mám profesionálne podmienky," tvrdí Juraj Babarič.

Trénuje sám s hlasnou hudbou, podľa vlastných pocitov. Nič nerobí nasilu. „Nemusím to robiť, ale chcem, v tom je veľký rozdiel.Toto je moja práca, to ma živí.“

Začínal ako vzpierač, potom prešiel na silové ťahanie. Najprv to boli kamióny, autobusy, vagóny. Po treťom rekorde sa rozhodol pôsobiť v oblasti extrémnych športov profesionálne. „ Za dva a pol roka som urobil u nich 2 svetové rekordy. Mám v sebe istú mieru zodpovednosti,“ rád hovorí rekordér. Dohody, zmluvy a sľuby berie vážne.

Jeho životným snom, je potiahnuť najväčšie lietadlo na svete na najväčšom letisku na svete. Ťahanie lietadla si už vyskúšal viackrát. Prvý pokus s lietadlom typu TU 134 v roku 1994. Druhý veľmi úspešný pokus nasledoval na bratislavskom letisku Ružinov v roku 1999. Juraj Brbarič potiahol 60 tonový BOEING 727.

„BOEING 727“

Sobota, 25.9. ´99, letisko Bratislava - Ružinov. Na letištnej ploche BOEING 727 spoločnosti Air Slovakia BWJ.

Počasie košickému silákovi praje. Dolu na ploche sa schádzajú hostia i zástupcovia značného počtu médií. Je 14:00, pokus sa začína. Nejeden z tých, ktorí sa zblízka zadívajú na 60-tonový kolos, zapochybuje. Boeing 727 pôsobí monumentálne a neohroziteľne. Očakávanie, chvíľa napätia. Pohne sa, alebo nie? Juraj napína všetky svaly... Napokon - kolos sa predsa len pohýna. Ako ľahko a samozrejme to napokon vyzerá! Jeho kolesá prekonajú naoko krátku, predsa však neuveriteľnú a na prvý pohľad neprekonateľnú dráhu - rovné 4 metre a 4 centimetre. Aplaus tých, ktorí mali to šťastie byť pritom, unáša vietor k vzletovej dráhe...

Ďalší výkon Juraja Barbariča sa končí ďalším úspechom!

Chvíľa oddychu. Pár slov pre novinárov. Ešte podpis na trup hrdého, predsa však pokoreného lietadla. Interview, autogramiáda, blahoželania. Obvyklý, ale tvrdo zaslúšený „rituál“.

Spoločnosť Air Slovakia - majiteľ Boeingu obdarúva rekordmana nádhernou sochou. Unikátny výkon bude Jurajovi navždy pripomínať symbol sily a odhodlania - muž so zdvihnutou rukou, v ktorej drží lietadlo. Dôkaz toho, čo všetko ľudská vôľa dokáže.

Popri tom všetkom dodajme, že ťahanie lietadla Boeing 727 bolo „len“ predprípravou na ťahanie zatiaľ najväčšieho lietadla na svete - Boeing 747 (160-180 ton), známe JUMBO, ktoré by sa malo uskutočniť v roku 2001.

Ťahanie lietadla Boeing 727

V kabíne lietadla Boeing 727

Po podpísaní na trup lietadla

Radosť z výkonu

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606